Back to Blog

Mailstep získává silného a zkušeného partnera | Mailstep

Image of Adriana
Adriana

Skupina EMMA Capital Jiřího Šmejce koupila sedmdesátiprocentní podíl ve společnosti Mailstep, která je jednou největších tuzemských firem zaměřených na logistiku v sektoru e-commerce. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě, podle ní jde o největší dokončenou akvizici ve sféře internetové logistiky v ČR. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Mailstep založil jeho současný majitel Jan Rozlivka v roce 1990. Společnost se stala jedničkou na českém trhu v oblasti fulfillmentu (komplexní logistické řešení pro e-shopy) a finishingu (komplexní servis pro moderní mediální domy a polygrafický průmysl). Ze své pražské centrály obsluhuje české i zahraniční zákazníky, zejména ze zemí EU a Velké Británie. Pro evropský trh je určeno více než 65 procent z celkového objemu expedovaných zásilek.

"Kapitálový vstup skupiny EMMA nám umožní v ještě větší míře expandovat na zahraniční trhy," uvedl Rozlivka. Je to podle něj další krok na cestě k dlouhodobému cíli: být jedním z nejvýznamnější hráčů v oboru na evropském trhu. V první fázi zamýšlí Mailstep vybudovat distribuční centra pro jihozápadní Evropu (Španělsko) a pro jihovýchodní Evropu (Rumunsko a Řecko).

Akvizice Mailstepu zapadá do zájmu EMMA o e-commerce na evropském kontinentu." Věříme, že je možné dosáhnout synergie s našimi dalšími investicemi v tomto sektoru a pomoci Mailstepu k dynamickému rozvoji na nových trzích," doplnil partner EMMA Capital Michal Houšť.

Součástí smluv o vstupu EMMA Capital do Mailstepu je i dohoda o zachování pozic současného managementu.

Investiční holding EMMA Capital založil Šmejc v roce 2012. V posledních letech se zaměřuje především na trhy ve státech EU, ale přítomna je i na dalších trzích v Evropě a Asii. Ve společnostech, kde získá kapitálový podíl, většinou hraje aktivní roli, podílí se na jejich řízení, rozvoji i případné restrukturalizaci. Vedle retailových a zákaznicky orientovaných firem investuje napříč sektory, jako jsou finanční technologie, spotřebitelské financování, distribuce plynu a elektrické energie, gaming, pojišťovnictví, farmacie a zdravotnictví.


TISKOVÁ ZPRÁVA: Libor Hudeček posiluje vedení Mailstepu | Mailstep

Image of Adriana
Adriana

Logistická společnost Mailstep a.s. vstupuje do nové etapy svého vývoje. Novým CEO se od května...

Read more

Martin Maro povede technologický přerod Mailstepu | Mailstep

Image of Adriana
Adriana

Popradský rodák a milovník amerických aut Martin Maro nově povede technologický team Mailstepu....

Read more